Multikulturní centrum Praha

Jak na ně aneb Práce se stereotypy ve výuce celospolečenských témat

Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste nevěděli jak reagovat na názory svých žáků? Jak se z pozice učitele vypořádat s kouzelnou formulí "všichni mají právo na svůj názor"?

Pro koho je seminář určen: pedagogičtí pracovníci a pracovníci v oblasti vzdělávání a volného času mládeže, mezi něž se zahrnují pracovníci DDM, NZDM, mládežnických a dobrovolnických organizací a další osoby pracující s mládeží (např. lektoři na „volné noze“)

Délka: 12 hodin (dvoudenní seminář)

Min. / max. počet účastníků: 10 - 20 osob

Akreditace MŠMT  pod č.j.: MSMT-810/2019-1-106

Na semináři se seznámíte s tím, jaké mohou být role učitele při práci s aktuálními tématy ve třídě. Společně budeme diskutovat o tom, jak může učitel reagovat tváří v tvář stereotypům svých žáků. Budeme hovořit o tom, co za stereotypy stojí. Seminářem se budou prolínat teoretické i praktické části. Finální část semináře je věnována simulaci a následné reflexi situací ve třídě, kdy z úst žáků zaznívají některé stereotypní výroky.

Metodika k semináři vznikla ke konci roku 2015 a je reakcí na aktuální nálady ve společnosti. Seminář vznikl v rámci projektu „Vzděláváním pedagogických pracovníků v prevenci stereotypů v GRV“. Obsah semináře je vystavěn na výsledcích výzkumného šetření „Stereotypy ve výuce témat globálního rozvojového vzdělávání“ z roku 2015.

Lektoři: kurzy školí 2 lektoři MKC Praha s bohatými pedagogickými zkušenostmi i zkušenostmi v oblasti interkulturních kompetencí

Kontakt: global.edu@mkc.cz

Více informací: la-ngonpo.org

null

Webové projekty Multikulturního centra Praha

Migraceonline
Praha sdílená a rozdělená
Nostrifikace
HelpDesk
Společně proti rasismu
..
© 2016 - Multikulturní centrum Praha; Webdesign & publikační­ systém Toolkit - Econnect