Multikulturní centrum Praha

Strategický integrační workshop

Nástroj pro systematické uchopení problematiky integrace cizinců na lokální úrovni při zapojení všech aktérů, kterých se téma týká.

Pro koho je workshop určen: úředníci státní správy a místní samosprávy, policisté, zaměstnanci NNO, sociální pracovníci, cizinci, učitelé, NNO, široká veřejnost

Délka: 1-2 dny

Min. / max. počet účastníků: 20/80

Cena: dohodou, odvíjí se od zadání města

Počet cizinců v českých městech roste. Jak lépe využít jejich potenciál a jak předcházet problémům, které mohou v oblasti vzájemného soužití vznikat? Základem je systematický přístup k integraci cizinců na komunální úrovni.

Co ve stávající nabídce sociálních služeb schází? Co na přítomnosti migrantů trápí starousedlíky? Přes koho lze navázat komunikaci s migranty? A co je vlastně nejvíce potřeba z pohledu samotných migrantů? V mnoha případech není vůbec jednoduché rozhodnout, jaké první kroky je potřeba v oblasti integrace cizinců podniknout. 

Multikulturní centrum Praha o. s. přináší českým městům unikátní nástroj pro usnadnění strategického plánování v této oblasti – integrační workshop. Jeho prostřednictvím se snažíme pomoci obcím vybudovat integrační infrastrukturu za využití potenciálu všech aktérů i již existujících opatření. Workshop se inspiroval zkušenostmi německého specialisty na lokální integraci – nadace Bertellsmann Stiftung. Účastníkům se pod vedením zkušených facilitátorů daří v krátkém čase dospět k formulaci konkrétní strategie ušité na míru specifickým potřebám obce. V podobě integračního workshopu mohou také obce získat výraznou pomoc při přípravě projektů v oblasti integrace cizinců z programů Ministerstva vnitra ČR, Evropského integračního fondu nebo jiných zdrojů.

Lektoři: Jakob Hurrle, Lucie Trlifajová, Jan Dítko, Tereza Freidingerová

Kontakt: jan.ditko(at)mkc.cz, tel. 728 657 089

Více informací: helpdesk.migraceonline.cz/cz/integracni-workshopy/vseobecne-informace


 strategicky_integracni_workshop_4.JPG  strategicky_integracni_workshop_1.jpg  strategicky_integracni_workshop_2.jpg
 strategicky_integracni_workshop_5.JPG  strategicky_integracni_workshop_3.JPG

 

Webové projekty Multikulturního centra Praha

Migraceonline
Praha sdílená a rozdělená
Nostrifikace
HelpDesk
Společně proti rasismu
..
© 2016 - Multikulturní centrum Praha; Webdesign & publikační­ systém Toolkit - Econnect